Novinky        

 
  • 2024
  • Knižní sborník Tajemství třináctých komnat, kde mám povídku Život jako čekárna, vychází jako e-kniha
  • V knižním povídkovém sborníku Literáti na trati XI mám povídku Nečekaný den.
  • 2023 summary
  • Scénář a režie TV dokumentu pro ČT Víra prochází žaludkem (v rámci cyklu Cesty víry)

  • Překlad knihy Obětiny
  • Dramaturgie celovečerního filmu Milá Emo
  • Scénáře pořadu Ovečky pro TV Noe
  • Povídka v knižním sborníku Tajemství třináctých komnat
  • V časopisu Čtyřlístek Příběhy z farmy – Ten správný dárek, Toreadorka, Do alchymistické laboratoře, Dobývání hradu, Krakonoš
  • 2022 summary
  • Překlady knih Mrtvá zóna a Až za hrob

  • Scénář a režie TV dokumentu pro ČT Průvodce židovským Brnem (v rámci cyklu Cesty víry)

  • Scénář a režie TV dokumentu pro ČT Ikony - cesta ke světlu (v rámci cyklu Cesty víry)
  • Povídka v knižním sborníku Návraty
  • V časopisu Čtyřlístek Příběhy z farmy – Pošťák, Tajná chodba, V pravé poledne, Zlatý poklad
  • 2021 summary
  • Povídky v knižním sborníku Slepičí vývar

  • Scénář a režie TV dokumentu pro ČT Páter tramvaják (v rámci cyklu Cesty víry)
  • Překlady knih Smrtící slovo, Tajná kapitola  a Ve tmě jsme všichni stejní
  • V časopisu Čtyřlístek Příběhy z farmy – Lišák útočí, Nudná farma, Stěhování, Uprchlík, Jablko nad zlato
  • 2020 summary
  • Překlady knih Osudný pád, Co se skrývá v lesích a Dívka na neděli

  • Povídky v knižním sborníku Jablko nepadá daleko od stromu
  • Texty v knize Kalorické tabulky
  • Povídky v knižním sborníku Literáti na trati VII aneb Příběhy okřídlených kol
  • V časopisu Čtyřlístek Příběhy ze ZOO – Pýcha předchází pád, V zajetí mytologie a Zlatá klec
  • 2019 summary
  • V časopisu Čtyřlístek vyšly Příběhy ze ZOO – Soudní pře, Být ve znaku a Mimozemšťan Pepa

  • 2018 summary
  • Povídky v knižním sborníku Literáti na trati V aneb Próza mezi staničníky
  • V časopisu Čtyřlístek Příběhy ze ZOO – Abstraktní malíř, Honba za slávou, Hrošice Jolanda
  • Vyšly moje překlady knih Tolkienovi hrdinové a Tolkienovy bitvy
  • 2017 summary
  • Vyšla kniha Calella na konci sezóny

  • V časopisu Čtyřlístek Příběhy ze ZOO - Youtubeři v akci

  • 2016 summary
  • V časopisu Čtyřlístek 2x Zvířátka ze zoo: Selfíčka v č. 608 a Být, či nebýt v č. 618.
  • V novinách Naše Praha 12 článek o Modřanech filmových.
  • Rozhovor v pořadu ČT Gejzír o seriálu Kamarádi.
  • 2015 highlights

  • Ve sborníku současné poezie Město, moře, kuře, stavení mám šest básní.
  • Ve sborníku povídek o Praze, přeložených do angličtiny, mám dvě povídky vedle Karla Čapka, Julia Zeyera, Jakuba Arbese a dalších. Kniha se jmenuje Prague Mysteries.
  • Nakladatelství Sharpless House vydává knižně Pražská nokturna.
  • Kniha Brianova cesta je k sehnání na Amazonu.
  • V časopise Čtyřlístek vyšly zatím tyto díly Zvířátek ze ZOO: Trampové, Tak se usmiřte!, Souhvězdí Kance, Archa Noemova

  • Videoklip Čtyřspřeží podle mého scénáře je k vidění na YouTube.
  •  
  • 2014 highlights
  • 21. 9.: Vychází jako e-book kniha Oficiální tisková zpráva z orbitální stanice
  • První cena v kategorii mikropovídka sci-fi soutěže Karla Čapka 2014 za povídku Průchody. Povídka Průchody vychází v knižní antologii Mlok 2014.
  • V časopisu Čtyřlístek v roce 2014 vyšly tyto Příběhy ze ZOO - Kobra v akci, Redukční dieta, Přísloví v praxi a Fenek Elsa. 
  • V sekci Vydáno přibyla publikace Česká televize a český film 1992 - 1996.
  • V červnovém čísle časopisu ČAJ (Časopis autorů Jičínska) mám rozhovor.
  • V polovině června se natáčel videoklip podle mého scénáře k písni Čtyřspřeží skupiny Ořešák. Fotografie z natáčení na FacebookuDalší fotogalerie z natáčení videoklipu Čtyřspřeží.
  • 12. 4.: Čestné uznání za povídku Průvodce panelákovými byty, Řehečská slepice 2014.
  • 24. 3.: Jako e-book vychází knížka Pražská nokturna. K objednání zde.
  •  
  • 2013 highlights
  • V prosinci vyšel sborník i s CD Básně pro 13, kde mám 4 básně. Básnická sbírka Básně pro 13 se prodává i na Kosmasu.
  • Brianova cesta jako e-book za 50 Kč ve formátech PDF, ePub, Mobi (ISBN: 978-80-87848-06-6)
  • V časopisu Čtyřlístek Příběhy ze ZOO - letos vyšly příběhy Den naruby, Reklamní kampaň, Pozor na mimikry a Vládní delegace.
  • Zprovozněna fotogalerie
  • Zmínka v knize Jaroslava Sedláčka Rozmarná léta českého filmu: „Jeho pohled na filmovou tvorbu devadesátých let se vyznačoval střízlivějším a kritičtějším názorem, nežli jsme tomu svědky dnes u jiných filmových kritiků.“
  • Článek, který o inscenaci "Smíšené dvouhry" vyšel v Týdeníku Kroměřížska, si přečtěte zde.
  •  
  • 2012 highlights
  • Recenze na 3. antologii českého hororu 
  • Miniprofil, povídka a dvě úvahy v Časopisu autorů Jičínska - ČAJ pro chvíle pohody, prosinec 2012.
  • Dne 6. 12. 2012 vyšla 3. antologie českého hororu, kde mám povídku Dům na předměstí.
  • Letošní Příběhy ze ZOO ve Čtyřlístku: Červený Karkulín (523. číslo: Čínská moudrost), Malý ospalec (526. číslo: Bezstarostný výlet), Bláznivá olympiáda (530. číslo: Hřiště v oblacích), Z čeho je nejlepší káva? (535. číslo: Květ kapradí).
  • Koncem března vyšla oddechová detektivka Kdo zabil Elvise Presleyho? knižně.
  • Komparzní role ve 25. dílu seriálu Vyprávěj - zapisovač do pořadníku u fronty na Favorita.
  • Knihu 2. antologie českého hororu, kde mám povídku Stávala v úvoze hospoda, lze zakoupit zde.
  • Záznam pořadu Retro, kde pronesu pár vět.
  • 6. ledna 2012 natáčení pořadu Před půlnocí České televize. Záznam zde.
  • 21. 2. 2012 vychází 2. antologie českého hororu, kde mám povídku Stávala v úvoze hospoda.
  •  
  • 2011 highlights
  • V pořadu TV Noe Na koberečku je rozhovor se mnou o knize Deník Václava II. je. Opakují to středa 30.11. (14:05), pátek 2.12. (10:00), neděle 4.12. (11:35), pondělí 5.12. (21:05) a středa 7.12. (14:20).
  • Když nemrknete, budu k zahlédnutí jako jeden ze čtenářů studovny v Santiniho jazyku, který běží v neděli 4. prosince.
  • Jedna z divadelních aktovek, které jsem měl tu čest režírovat, Od desíti k pěti, získala na národní přehlídce amatérského divadla Kaškova Zbraslav 27. 11. 2011 ceny pro oba herce, pro samotnou hru i cenu diváků.
  • Kniha Mrtvá z letiště vychází koncem listopadu 2011 v nakladatelství Nová Forma, České Budějovice.